Elhunyt tájfutók

Köblös József
(1941. II. 9. - 2023. VI. 18.)

Ma hajnalban elhunyt Köblös József veterán tájfutó, aki számára többet jelentett a tájékozódás élménye, mint versenyeredmény. Hatvan éven át élte a tájfutók közösségéhez s még inkább a bennünket körülvevő természethez tartozás örömét. Nagyra értékelte a sportágban rejlő szellemi munkát, az okos útvonalválasztást, a helyes taktikát és időbeosztást. Kategóriáján belüli győzelmeit is taktikai érzékével, "ésszel" aratta. Számára a tájfutás életmód volt, testi ereje hanyatlása idején is változatlan kedvvel és energiával űzte.

1960-ban csatlakozott nagybátyja, Kún Ferenc által szervezett versenycsapathoz, amelynek hivatalos keretét a Textiles Turista Liga adta, fenntartója a Kőbányai Textilművek révén. A természetjáró versenyekre gyári autóbusz szállította a fiatalokat, akik háromfős csapatokban jártak többfordulós szakmai és budapesti bajnokságokra. Csapatuk egyszer került fel a Budapesti I. osztályú CSB-be, leginkább a délpesti III. osztályban volt a helyük.
A rendszerváltás után már szenior korú lett a csapat, megszűnt a gyár, aztán a sportkör is. Egyedül a KTX nem szűnt meg, hanem önálló, családi egyesületként őrizte még a Kőbányai Textil nevet. Aztán elfogyott a tagság és 2014-ben Csonti közölte a listán, hogy megszűnt a KTX.

Józsi továbbra is változatlan lelkesedéssel járt a szerdai versenyekre és látogatta a tájfutók rendezvényeit, már a SAS színeiben. Legutóbb idén, április 12-én, a Budapest kupa Krasznai István emlékére szentelt versenyén vett részt, a Vérmezőn.
Utolsó hónapjaiban többször szorult kórházi ápolásra. Az eredményesnek tűnő kezelés után kiújuló fertőzésén már nem tudtak segíteni.

Tájfutó sporttársunk, barátunk, Oldcubules, alias Pepőce örökre eltávozott.