Dobszayné Czirják Ildikó
(1958-2023. VII. 4.)

Czirják Ildikó

2023. július 4-én, türelemmel viselt hosszú betegség következtében életének 65. évében elhunyt Dobszayné Czirják Ildikó, a Veszprémi Tájfutó Club sportolója.
Ildinek végigkísérte életét a sport. A tájfutással gimnazistaként ismerkedett meg és hamar szenvedélyévé vált. Ifjúkorában a Bakony Vegyész szakosztályának színeiben versenyzett. Versenyei során sok sikert ért el, többször állhatott a dobogón az eredmény hirdetések alkalmával.
Felnőttként lányaival is megismertette a sportágat. Büszke volt rájuk, fiatalkori énjét látta bennük.
Később csatlakozott a Veszprémi Tájfutó Club gárdájához. Rendszeresen részt vett a klub rendezvényein, kupaversenyeken, bajnokságokon egyaránt.
Az utóbbi években évi pár versenyen vett részt, általában nyílt kategóriában, - az unokáival sétálva, tanítva őket - teljesítette a pályákat.
Egész családja életében jelen volt a tájfutás, ami Ildinek köszönhető.
2023. tavaszán a VTC által rendezett Országos Bajnokságok rendezéséből is tevékenyen kivette a részét, az előkészítéstől a helyszíni lebonyolításig végig ott volt. Mindig szívesen jött segíteni. Akkor úgy gondoltuk, hogy betegsége nehezén túl van, és rendben folyik tovább az élete. Sajnos nem így történt.

Az elhunyt lányai: Kinga és Kitti és Tóth Károly