Baglyas Imre
(1949-2021)

Baglyas

Az Egri Spartacus egykori versenyzője.
72 éves korában elhunyt Baglyas Imre, aki az egri egyesület színeiben a hetvenes évek derekán váltó- és csapatbajnokságon is dobogóra állhatott. Később szívproblémái miatt nem versenyezhetett, így a térképkészítés terén tevékenykedett.

Honfi Gábor emlékező mondatai:
"Az egri tájfutás sikeres évtizedeiben - amikor a felnőtt országos bajnokságokon szereztek érmeket az Egri Spartacus SE versenyzői – érte el legnagyobb sportsikerét Baglyas Imre, amikor 1975-ben az éjszakai egyéni bajnokságon 4. helyen végzett.
Nem csak eredményes versenyző volt évtizedeken át, hanem számos térkép elkészítését is végezte a megyében.
A számítógép technikus családapa idejekorán elvesztését felesége, három nagylánya és két négyéves kisunokája gyászolja. Egri feleségével a tájfutás hozta össze a ceredi születésű sportembert, aki januárban múlt 72 éves. Baglyas Imre eredményeit az Egri Spartacus SE, munkáját a nevével jelzett számos térkép még sokáig megőrzi."