<div dir="ltr"><div>Sziasztok!</div><div>Köszönjük a több mint 170 versenyző sportszerű részvételét. A Hosszú pályán nagyon nagy küzdelem volt. Bakó Áron (SPA) szinte hihetetlen 29:49-es időt futott a 4.4 km/155 m 40-pontos pályán. Mögötte két perccel Ormai Mihály (SPA) végzett, a nap meglepetésembere a még ifjúsági Gönczi Péter (TTE) harmadik helyével és 33:19-es idejével. Negyedik az eddig ötszörös győztes Zsebeházi István (MOM), 40 percen belül (ez lett volna a pályakitűző győztesidő-tippje) nyolcan futottak, közöttük Sárközi Zsófia (SPA, 37:40). A női mezőny második helyezettje is Sparis, Zacher Noémi (41:10). Tőlük jelentősen elmaradva zajlott a verseny a harmadik helyért Gerzsényi Bodza (MOM) és Benedek Virág (SPA) között.</div><div><br></div><div>Feltétlenül említést érdemel még a 12 éves Szakál-Bíró Sára (MOM) második helye a Közepes pályán.</div><div><br></div><div>Az erdemények és a pályák az MTFSZ Adatbankban elérhetőek:</div><div><a href="http://adatbank.mtfsz.hu/esemeny/show/esemeny_id/7676">http://adatbank.mtfsz.hu/esemeny/show/esemeny_id/7676</a></div><div><br></div><div>Nagyon sokan (különféle hőfokon) fejezték ki nemtetszésüket amiatt, hogy az erdőnek ez a része rendkívül szemetes. A verseny után a rendezők és Kovács Balázs MTFSz elnök arról egyeztettek, hogy az MTFSz Elnöksége megkeresi a BTFSz Elnökségét és közösen az erdészet vezetését egy erdőtakarítási akció kezdeményezése céljából. A verseny rendezői pontos ismeretekkel rendelkeznek a szennyezett helyekről (nagyobb részüket a térképen lila felülnyomással jelezték is) és aktív szerepet vállalnak a kezdeményezésben. Bízunk a budapesti tájfutók segítő támogatásában.</div><div><br></div><div>