<div dir="ltr"><div>Weress Kálmán a Tipó F80-as versenyzője e hét hétfőjén, január 28-án, kórházba szállításának másnapján elhunyt.</div><div><br></div><div>Az elmúlt években is gyakran láthattuk a versenyeken. 2018-ban a sprint és a normáltávú bajnokságon is a 4. helyen végzett. <br></div><div><br></div><div>A természetjárást cserkészként ismerte meg 1947-ben. A Cserkészet megszüntetése után az Ifjú Turisták Egyesületének lett tagja. <br></div><div>Első versenyének dátuma 1951 szeptember 9. Ezen a hétvégén a Bp Kinizsi tagjaival csónaktúrára indulnak, aztán csónak híján Pomázon kötnek ki, ahol egy szőlőcsősz (nem érdemtelenül) üldözni kezdi négyüket. Hátizsákjaikkal nem sok esélyük lett volna megúszni a botozást, de belefutottak a KPVDSz bajnokságot rendező vörös meteoros csapatba, akik megmentették őket. Az éjjelt a János-forrásnál töltötték, aztán jelentkeztek a kőhegyi rajtban.</div><div><br></div><div>Akkoriban még nem volt helyszíni nevezés, bajnokságon meg egyébként is csak a  bejutottak indulhattak, de versenyen kívül elengedték őket.</div><div>Jól vették az első akadályt, a tíz elméleti kérdés közül csak azt nem tudták, hogy mi volt az MDP kongresszus második határozata. Két részlegre válva indultak és már az első állomást szerencsésen kikapták. Ez a Sándor-forrás volt. Félcipőben nem erre készültek, meg tájolójuk sem volt, de végül csak beértek az Acsay-háznál lévő célba. Nyolcadikak lettek az induló 26 csapat közül. <br></div><div>Bár Brück Csibi jelvényt nem adott nekik, mégis megtetszett a versenyzés, már a következő hétvégén is elindultak, immár az OTSB Béke terepversenyén.</div><div><br></div><div>Kálmán jó helyre csöppent 1952-ben a Bp Kinizsi végig küzdötte a 6 fordulós Budapest bajnokságot, majd a budapesti döntőt és bejutottak az OCSB-be. Ez csapatonként 3 x 3 fős részlegek éjjel - nappal - éjjeli versenye volt. Sokáig dobogós helyen álltak, csak az utolsó éjjeli szakaszon az egyik részlegük kiszállt. A tájékozódás ennek ellenére beszippantotta sporttársunkat, aki az elmúlt 69 szezont kisebb kihagyásokkal, megszűnő klubból újabb klubba lépve végig versenyezte. <br></div><div><br></div><div>Színes, vibráló extrovertált egyéniségével, életének változatos, meghökkentő, egyeseket sokkoló  fordulatai ellenére is belesimult a tájfutás világába.</div><div>Az '50-'60-as évek fordulóján, amikor még össze vissza írták Thiering, Skerletz, vagy Schönviszky nevét, mindenki úgy ismerte, hogy "Weress Kálmán az dupla vé és két ess, ami nem kétes!"</div><div><br></div><div>Nyugodjon békében!</div><div>Régi barátsággal,<br></div><div>Bozán György<br></div></div>