<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN">
<html><body>
<p class="MsoNormal">Sziasztok!</p>
<p class="MsoNormal">Nem voltam ott, de olvastam az eredményeket… és elemeztem is nagy vonalakban. Az a vélemény, hogy az esélyesek végeztek az élen: nem tudom. Ott van pl. a 82 HOB ahol Csonti "csak" 7. lett. Tömegrajtos variáció esetén talán előrébb. Vagy ugyan ezen HOB F19-ben Lukács Józsi nyert, tömegrajtos esetén kevés esélye lett volna. Azért említem meg ezt és nem más HOB-t mert ez Jánoshalmán volt. Csínján bánjunk azzal a kijelentéssel: ki az esélyes és ki nem. Pavlovics G. talán emlékeztek még, de csupán egyszer állt a dobó legalsó fokán, volt egy 4. helye, 2 db 10. és egy 11. valamint disq. is. Nem hiszem, hogy Őt aki volt az év sportolója is, 28 (?) magyar bajnoki címe van felnőttben, 5x nyert ÉOB-t egymás után, nem lehetett esélyesnek nevezni. De a HOB (általában) nem az Ő versenye volt.</p>
<p class="MsoNormal">Amikor megírtam az első véleményemet akkor sem a rendezőket "szidtam", hanem azt, hogy ebbe a helyzetbe átgondolatlanul belekényszerítették a tájfutó mezőnyt. Osztom azt a véleményt : "A tömegrajt nem individuális, minden csak nem egyedi, nem önálló, nem egyéni, nem személyes."</p>
<p class="MsoNormal">Elsősorban az a baj, mint a véleményből is kihallik, hogy az EGYÉNI verseny, ha tömegrajtos, (Mozsival egyetértve) akkor nem erdőben, ha nem aszfaltra kell vinni. A tömegrajt más műfaj. Másképpen ossza be a versenyző az erőt. Persze a döntéshozók keveset indultak HOB-n így megbocsátható, hogy nincsenek tisztában azzal, hogy a Hosszútávot nem lehet fartlekba nyomni. Sorolhatnám az érveket.</p>
<p class="MsoNormal">Egy BAJNOKSÁG ( nem kupaverseny!!!) akkor tisztességes és felel meg a követelményeknek, ha a följutási rendszere biztosítja a legjobbak indulását a döntőn, ott biztosítja maximálisan (a külső időjárási tényezőket leszámítva) a legreálisabb eredményeket. Egyéni verseny azért egyéni, mert a versenyző <strong>SAJÁT</strong> fizikai - pszichés - technikai felkészültsége a jó eredmény záloga. Lehet tömegrajtos bajnokságot csinálni, de akkor az más kiírás, más verseny.</p>