<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN">
<html><body>
<p class="MsoNormal">Sziasztok!</p>
<p class="MsoNormal">Olvasom írásaitokat a CSB-ről. Talán az elején kezdve, szerintem baromság ennyi OB. A kupaversenyeket tacsra vágta, kivéve pár Budapest környékit. Értelmetlen, és még-még keresünk lehetőséget, miképpen lehetne még valamely formában OB-t rendezni. Annak idején, mikor 1979 HOB (3 kategóriában!!!) után a 89 bevezették KOB-t már nagy szó volt. Volt rangja, ha valaki OB-t nyert. Talán nem véletlen, hogy rendre elizgultam. Most… „a jövő héten bizonyára nyerek” mert szinte 2 hetenként OB! És a klub versenyek? Mondjuk az OB-ra „mindenki elmegy”, s elmegy van tömeg, ha van tömeg akkor kitermeli a térképet, s ha van térkép, akkor a helybeliek „jó” minőségű térképen edzhetnek-versenyezhetnek egy ideig! De a színvonalról, úgy általában, azt feltételezzük, hogy egy OB-é jó, kvázi, azt mondjuk, hogy a kupaversenyeké nem jó, ezért kell OB!</p>
<p class="MsoNormal">A hétvégi OCSB-EVB annyi. Eleve rühelem az egyesületi VB-t, de a CSB-t mint versenyzési formát kedvelem, ellentétben a pontbegyűjtővel, ahol hangos, vagy halk ordítozásoktól hangos az erdő. Egy CSB-nek van hangulata. Én jobban szeretném, ha meg lenne adva az a lehetőség, hogy „szabadon” döntsön az edző akár a beállás pillanatáig is, kit mikor indít el, taktikázásra adna lehetőséget, így kicsit egyéni versenyzés felé tolódott el ez a versenyzési forma.</p>
<p class="MsoNormal">A Mozsival együtt értem be a váltón… és nem értettem, mi baja van a nyomattal. Én láttam a rossz (1-es) szememmel a térképet, a térkép jó volt, pár hibát észleltem, (magam versenyzésben rengeteget), a rendezés jó volt. Bevallom nem néztem meg az eredményeket. Ebben a holdbéli tájon könnyen elvarázsolódik az ember. Fel kell készülni! A távokról általában annyit, hogy ellentétben pár véleménnyel, nem a mezőnyhöz kell igazítani, mert az sokszor siralmas. Az elvárható mezőnyhöz!!!! Aki nem üti meg a szintet ne siránkozzon!</p>
<p class="MsoNormal">Az ÉOB egy szösszenetét osztanám meg veletek. Általam tisztelt Lux Iván írta a pályahosszakkal kapcsoltban, hogy2.8 km–ért Ő nem utazik le a Mecsekbe! (erről a gondolataim egy része feljebb olvasható). Megcseréltem két pályát, így az Ő kategóriájában 2.7 lett a hossz. 50 perccel nyerte…. Csináltam volna hosszabbra?, mikor az ajánlott győztes idő 35 perc!? Én rábízom a hosszakat a pályakitűzőkre, eddig és ez után is. Mindenkinek azonos. Ha már innen D-ről, ahová oly ritkán hozza a sors, hogy le gyertek, én elutazok egy versenyre, van időm, hogy végig fussam a versenyt, inkább a hosszabbakat keresem. A váltón az első futók disk.lett, még is kimentünk 3-4 futók, mert ezt a terepet nem volt szabad kihagyni. Szerencsések a szegediek-kalocsaiak, hogy ott van a közelükben.</p>