[Tajfutas] Alpok-Adria szombati esti eredmények

Dr. Kiss Endre Endre.Kiss at szigetvaritakarek.hu
2013. Okt. 6., V, 17:07:11 CEST

Éjszakai rövidtávu versenyt a női első osztályban a PVSK futója,Kertész Anikó nyerte. Az F21A- ban az oszták Pfeiffer nyert a 2,6 km.hosszu 11 ell.pontos pályán a szlovén Jan Dovc s az oszták Koppert előtt.
A 13 kategóriában rendezett esti versenyen 210 futó állt rajthoz.A versenytávok 1.7 -3,3  km.hosszuak voltak.A pályák a Belvárosban,a Várfalon belül vezettek.

Szombat délelőtt Orfű-Rácz tanyán közêptávon folytatódott egyêni számokban a mecseki tájfutó kavalkàd 10 ország / olasz,német,holland,osztrák,finn,szlovên,horvàt,szerb,orosz s magyar/ közel 500 futó indulásàval.A kêt vilàgranglista futamot nőknêl  a 4.9 km-s távon a szlovên  Mojca Flerin nyerte abaranyai lányok Kovács Filomena  s Péley Dorka előtt.a
A férfiaknàl a horvát  Stanfel nyert az olasz Veneto s Pénzes Mátyás előtt.