Subject: [Tajfutas] Arena-O Face tO Face Észak-Dél Gála 2015

Stábunk a Balaton Kupán járt, ahol az első Észak-Dél Gálát rendezték.

Készítettünk egy összefoglalót az Észak-Dél Gáláról.

Aki azt mondja, hogy ez nem volt tájékozódási futás, az nézze meg és változtassa meg véleményét. :)

Szoros csatában Dél győzelme született.

"Észak és Dél csapata 2-2 férfiből és nőből fog állni.

Az Eseményen ki lesz alakítva egy két négyzetből álló téglalap, ahol a két ellentétes sarokban lesz egy-egy rajthely. Narancs és Fehér sarok. mintának véve a bokszban használt piros és kék sarkot, de egy kicsit tájfutósítva a színeket. A területen el lesznek helyezve vödrökön ellenőrző pontok.

A versenyben 12 futás lesz, azaz minden versenyző hármat fut. Az hogy ki kivel kerül párba, az a csapatkapitány döntése lesz.

Azaz először kisorsolunk két versenyzőt. (Az hogy milyen a nemek aránya a párban, az nincs megkötve.) A győztes csapat jelöli ki a következő futóját először. A vesztesnek lesz egy kis előnye, hogy Ő választhat másodiknak. S a későbbiekben ez végig így lesz, figyelembe véve, hogy minden versenyzőnek három futása van.

Minden párharcban az győz, aki több pontot szerez.

A Disq nélküli első beérkező 3 pontot kap, a második, ha 20 mp-en belül beér 2-őt, ha kívül 1-t, ha 1 percen kívül, akkor nullát. Aki Disq, az nulla pontot kap. (akár mind a kettő versenyző is.)

A párok egyszerre indulnak az ellenkező sarokból, a térképet 10 m futás után veszik fel és teljesítik az középpontosan tükrözött, de alapvetően azonos pályát. Aki előbb beér a célba az nyer. Ott nem kell dugni, hanem átszakítani a képzeletbeli célszalagot.

Minden csapatnak ezen felül van 3 Joker lehetősége, amit a másik csapattól teljesen függetlenül bevethet, akár már az első körben is.

Ekkor a szerzett pontjait megduplázzuk. Értelemszerűen a nulla kétszerese nulla.

Ha valamelyik csapat a Joker hatására több pontot szerez a későbbi beérkezése ellenére, akkor a következő választást ő kezdi.

Időrendben az egész mókát 1 óra alatt szeretném lebonyolítani, hogy minden ötödik percben tudjunk rajtolni. Ezért feszes tempóban kell dönteni, hogy ki fut és mikor használ Jokert.

Az esemény alapvető célja, hogy a nézők is jól érezzék magukat. Vonzunk be nézőket az arra sétáló járókelőkből is, mert az esemény Keszthely Fő terén lesz.

Persze szeretném díjazni a győztes csapatot is. Pontegyenlőség esetén a több győzelem rangsorol, ha az is egyenlő, akkor a lányok által szerzett több pont, ha az is egyenlő, akkor döntetlent hirdetünk.

Szeretném kivetíteni a pályák térképét az értő nézőközönségnek, hogy figyelemmel tudják kísérni, hogy a versenyzők jó úton haladnak-e.

Szerencsés esetekben a párok Face tO Face szinte egyszerre fogják középpontosan tükrözve a pontokat és néhány cm-en múlik, hogy ki nyer.

Ha eltér az útvonaluk, akkor a nézők a kivetített térkép alapján be tudják azonosítani, hogy melyikük hibázott. És hangos szurkolással próbálhatják a helyes ponthoz terelni. :)"