[Tajfutas] OTD

Herczeg Bálint hb1 at freemail.hu
2011. Május. 24., K, 00:50:46 CEST

Mivel erre a levélre privátban válaszoltam, ezért a levlistára röviden annyit írok, hogy az, hogy voltak negatívumok, nem azt jelenti, hogy maga a verseny összességében rossz lett volna.

zala.ztc at zalaszam.hu írta:
>

>Bálint! Válaszolnék, bár nem szoktam:1. Ha nem tetszik hogy karantén van ne menj olyan versenyre. Az elmúlt évek diákolimpiás tapasztalatai alapján a verseny szervezői az egyenlő feltételeket így látták megvalósulni. A karantén nem egy börtön, ahova be kellene zárni az embereket. Éppen ezért csak karantén területet adtunk meg, bemelegítési lehetőséggel. A sportszerűség a versenyzők jogosultsága. Aki megfelel a rendezői feltételeknek, azok sportszerűek. Akik meg nem akarnak, azokat úgysem tudjuk megfogni! 2. Szerinted mi lett volna a megoldás. Ott, akkor a rajtban? Nem ellenkeztél, hogy egyszerre rajtoljatok. Csak szólnod kellett volna! A képességeitek alapján hoztam meg döntésem. Tudtam, hogy nem azonosak. Ha tévedtem és zavart ez a döntés, elnézést kérek! (és igen, hibáztak a jelentkezésnél is, de azért ez nem egetverő hiba) 3. Rajt csúszása: hát ez legkevésbé a rendezőkön múlt. Talán ha a csapatvezetők nem az utolsó pillanatban (mert a szabályzat csak egy órát ad a rendezőknek az adatok felvitelére) adnának adatokat, akkor mi is beleférhettünk volna az időbe. Egyébként mit befolyásolt a rajt csúszása? Szerintem így is a legjobbak győztek. 4. Állványok: ez valóban problémát jelentett? Vagy csak kötözködsz? Én egyet sem vezettem fel, de amit bontottam azok mind álltak, stabilan. (kivétel a betonra helyezett, de ilyen az egész terepen csak 2 darab volt. 5. Igen problémák voltak a dugókákkal, és nem csak a sprinten. A sok csapatvezető (és nem csak a kezdők) nem tud olvasni és nem azoknak adja ki a dugókát akinek a rendezők kiosztják. Ennek kezelése valóban gondot okozott, de türelemmel megoldották a célban! Elnézést hogy ha neked ez gondot okozott. (hidd el nekünk sokkal nagyobbat) Ami még érdekes, hogy az első nap átírt dugók közül másik napon is összekeverték jó páran. 6. Sapkás úriember: valóban ÚRIEMBER! Neked még sokat kell tornásznod az életben, hogy olyan legyél mint Ő. Sajnálom ha megismerted a morcos oldalát. Én 25 év alatt nem ismertem meg. Több mint 20 éve rendezek versenyt. Törekszem arra, hogy aki eljön rá élvezze, jól érezze magát. Ez a verseny sem volt tökéletes, de sokaknak élményeket szereztünk. Sajnálom, hogy neked nem. De hogy hogyan is kell versenyt rendezni? Itt a hétvége, megmutathatod.De nem nekem, visszavonom a nevezésem.Sok sikert! üdvfehér ferenc     From: Herczeg BálintSent: Monday, May 23, 2011 9:14 PMTo: tajfutas at lazarus.elte.huSubject: Re: [Tajfutas] OTD Azért tökéletes versenyrendezésnek messze nem nevezném:
> 1. A rajtkarantén szélén 2 ember állt, akik bemelegítő térképeket osztogattak, és mindenkinek a rajtszámát lyukasztóval megjelölték. De 2 ember erre baromi kevés volt, hatalmas tömeg várakozott ott egy helyen. Persze kérdés, hogy milyen funkciót látott el ez a lyukasztózás, hiszen azt kötve hiszem, hogy valaki kétszer állt volna sorba bemelegítő térképért, nem tűnt fel az sem, hogy rajtban nézték-e volna a lyukasztást, illetve ha mégis, akkor ne tudta volna ezt reprodukálni a rajtkaranténból késő versenyző. A rajtkaranténnak én amúgy sem látom sok értelmét(de ez csak az én véleményem), de itt aztán végképp nem volt, hiszen gyakorlatilag utcák határolták a rajtkarantén területét. 2. Mikor beálltam a rajtba a rövidtávon, 100-on túli időre, beállt egy másik versenyző is a rajtba az én kategóriámban(F21B), rajtszámra utólag ráírt rajtidővel. Feltételezem késői nevező lehetett, mikor észrevettük, hogy ugyanabban a kategóriában vagyunk egy percben, a verseny elnöke, Fehér Ferenc azt mondta, sebaj, mert én úgyis gyorsabban futok. Később hallottam, hogy nagyon sok volt az utólagos nevezés, F21B-ben pedig arra a futamra elfogytak a rajtidők. De ez akkor sem megoldás. Egyébként is, emiatt nagyon jó a Nyílt technikás kategória, hogy oda akár késve is benevezhessen bárki, de tudtommal a Zala kupán ilyen nem volt. 3. Jó, tudom hogy nem egyszerű feladat 2 futamot két külön terepen egy nap megrendezni, de megemlítem, hogy a tökéletességbe belecsúszott egy fél órás rajt késés is. 4. Az állványok eléggé furán, instabilan voltak elhelyezve, kidőltekkel is találkoztam. 5. A sprinten volt valami probléma a dugókákkal, nem tudom pontosan mi, amiért sok bérelt dugókás versenyzőnek vissza kellett mennie újra olvastatni. 6. A többnyire célban tartózkodó sapkás úriember, hát hogy is mondjam, nem volt éppen túlzottan barátságos... Üdv.Herczeg Bálint
>"Kovács Gábor" <borea at is.hu> írta:

>>

>Sziasztok! Annyit még mindenképpen megérdemelnek pluszban a rendezők dicséretként, hogy az egyik legnehezebb rendezéstechnikai feladatot oldották meg sikerrel a Diákolimpián. Két nap alatt 3 futamot, ilyen szoros időrendben, teljesen eltérő helyszíneken megrendezni igen nagy kihívás. Mindezt úgy, hogy mellette még kísérő versenyt is rendeztek, péntek este prológot is csináltak, a sprintre külön bemelegítő térképet kaptunk, pazar eredményhirdetés volt, stb. Köszönjük! Kovács Gábor From: Kéri GerzsonSent: Monday, May 23, 2011 1:12 PMTo: tajfutas at lazarus.elte.huSubject: Re: [Tajfutas] OTD Azt hiszem, valóban ez volt az utóbbi évek legszínvonalasabban rendezett tájfutó diákolimpiája. Hadd ne ismételjem a részleteket, de csatlakozom a mások által tett dicséretekhez. Inkább a kísérő versenyhez szeretnék még bővebben hozzászólni. Szép sorozat indult be: Gyöngyössolymoson, Ágasegyházán, Nagykanizsa térségében is nagyon szép és jó pályákat kaptunk. Sajnálhatják, akik nem jöttek el erre a Zala Kupára. Lehet, hogy ha országos rangsorolóként lett volna meghirdetve (változatlan nevezési díjjal) akkor nagyobb lett volna az érdeklődés!? A versenyek színvonalát tekintve ez nem regionális verseny volt. A normáltávú verseny igazán technikás pályáinak még kiemelt rangsoroló versenyként sem kellett volna szégyenkezniük. Az erdészet intenzív tevékenysége tovább fokozta a nehézséget: tájékozódás szempontjából szerintem nem volt most zavaró, de lassította a futást, haladást..Végül egy segítő szándékú kritikai észrevétel a rövidtávú verseny térképével kapcsolatban. A kerítések tüskéi nagyon rosszul látszottak, ezek számomra alacsony falaknak tűntek, amíg közel nem értem. A fő rendezvény, a diákolimpia viszonyában ezt sem lehet kifogásolni, mert fiatal szemeknek bizonyára nem okozott gondot. A szeniorok közül viszont mások is panaszolták. Üdvözlettel:Kéri Gerzson