Nemzetközi Térképészeti Társulás (ICA) - bizottságok (2015-2019)
További érdeklődők jelentkezését is várjuk, a 4 éves ciklus munkájába később is be lehet kapcsolódni.
Commission name
Chairman
Vice-chairs
Art and Cartography Sébastien Caquard (CAN) Julia Mia Stirnemann (SUI)
Atlases René Sieber (SUI) Vít Voženílek (CZE)
Cartographic Heritage into the Digital Evangelos Livieratos (GRE) Mátyás Gede (HUN), Carme Montaner (ESP)
Cartography and Children Carla Sena (BRA) Jesus Reyes (HUN)
Cartography in Early Warning and Crisis Management Milan Konecný (CZE) Christophe Lienert (SUI), Jiping Liu (CHN)
Cognitive Issues in Geographic Information Visualization Amy Griffin (AUS) Sidonie Christophe (FRA)
Education and Training David Fairbairn (GBR) Stefan Peters (GER/MYS)
Generalisation and Multiple Representations Dirk Burghardt (GER) Cecile Duchene (FRA)
Geospatial Analysis and Modeling Xiaobai Angela Yao (USA) Bin Jiang (SWE)
GI for Sustainability Vladimir Tikunov (RUS) Horst Kremers (GER)
History of Cartography Imre Josef Demhardt (USA) Mirela Altic (CRO)
Location Based Services Haosheng Huang (CHN) Jukka M. Krisp (GER)
Map Design Kenneth Field (GBR) Ian Muehlenhaus (USA), Damien Saunder (AUS)
Map Production and Geoinformation Management Peter Schmitz (RSA) Markus Jobst (AUT)
Map Projections Miljenko Lapaine (CRO) Keith C. Clarke (USA)
Maps and Graphics for Blind and Partially Sighted People Alejandra Coll (CHL) Waldirene Ribeiro (BRA)
Maps and the Internet Rex Cammack (USA) Pyry Kettunen (FIN), Long Yi (CHI)
Mountain Cartography Dušan Petrovič (SLO) Tom Patterson (USA)
Open Source Geospatial Technologies Silvana Camboim (BRA) Michael Finn (USA)
Planetary Cartography Henrik Hargitai (HUN) Irina Petrovna Karachevtseva (RUS)
SDI and Standards Serena Coetzee (RSA) Franz-Josef Behr (GER)
Sensor-driven Mapping Jonathan Li (CAN) Yifang Ban (SWE), Jan Feranec (SVK)
Topographic Mapping Alexander Kent (GBR) Agata Ciołkosz-Styk (POL)
Toponymy Paulo Menezes (BRA) Peter Jordan (AUT)
Ubiquitous Mapping Masatoshi Arikawa (JAP) Yuefeng Liu (CHN)
Use, User and Usability Issues Kristien Ooms (BEL) Robert Roth (USA), Artemis Skarlatidou (GBR), Alena Vondráková (CZE)
Visual Analytics Anthony C. Robinson (USA) Urška Demšar (GBR)