Képek utazásaimról
VIII. 4-5.
Peking, Kína

Pekingtől nyugatra (Zhaitang) rendezték meg a 2001. évi kínai tájfutó bajnokságot. A helyiek segítségével jutottam ki a versenyre. Kihasználva IOF térképbizottsági tagságom "rangját", a verseny "előkelő" résztvevője voltam, még a pekingi regionális tévé sportcstornájának is nyilatkoztam. Résztvett a versenyen - másik magyarként - Maczák Tamás is, aki otthon az Egri Spartacusban futott. Kínában végezte el az egyetemet, egy éve dolgozik a pekingi magyar nagykövetségen. Neki is ez volt az első versenye itt (ő már tudott indulni VIII. 3-án, a klasszikus versenyszámban is), korábban nem talált kapcsolatot Pekingben a helyi tájfutókhoz.

A versenyközpont. Itt lakott minden versenyző a helyi lakosoktól elzárva.

A versenyközpont. A szálláshelyek.

A versenyközpont. Készülődés az esti programra.

A versenyközpont. Ezen a képen jól látszik, a 100%-os páratartalom miatt kicsi volt a látótávolság.

A versenyközpont. Jól esett a verseny után egy kis úszás.

A versenyközpont. Közös vacsora a kiküldött tévéstábbal.

A környék hegyei tájfutásra alkalmatlannak tűnnek: nagyon sziklás, meredek, bozótos a terep.

A verseny rajtja.

A rajt nézőközönsége.

Kifutás a rajtból a városka központja felé. (Kicsit meglepő volt a Sportident jelenléte.)

Maczák Tamás rajtol.

Befutok a célba.

A cél teljes szélességében.

Az általunk lefutott F21 pálya (rákattintva teljes felbontásban látható - 1.2 Mb, ill. csak a pálya - 512 Kb).
Eredményem: 27:24
Részidők: 1 - 2:08; 2 - 2:16; 3 - 4:39; 4 - 4:22 ; 5 - 3:23; 6 - 3:41; 7 - 2:34; Cél - 4:21