A térképen több település (pl.Nádudvar) neve kétszer van megírva. Ennek oka feltételezhetően az, hogy a két oldalt látható két ellipszis alakú mezőnek, melyek közül az egyik a címert tartalmazza, helyet biztosítsanak a kor szokásainak megfelelően. Ennek érdekében lokális pontok körül elforgatták a környező tartalmat, úgy, hogy az se csorbuljon. Így előfordult, hogy ezen területek határai mentén a települések az eredeti és az új helyükön is szerepelnek. A 45 fokos egész lapra kiterjedő forgatásnak is lehet, hogy ez az utólagos címerbeszúrás az egyik oka.
A térkép jellegzetes sajátossága, hogy bár a kereten fel van tüntetve a keret vízszintes oldala a kelet–nyugati valamint a függőleges oldal az észak–déli irány, a térkép mégis el van forgatva kb 45 fokkal az óramutató járásával ellentétesen. Ennek okáról több elmélet alkult ki:

A vízrajzi hibáknál érdemes még megemlíteni a Balaton ábrázolási hibáját. A tó alakja S alakú, a valóságosnál kétszerte szélesebb és a térképen szigetként szerepel a Tihanyi-félsziget.