A földügyi igazgatás képviselőinek soronkövetkező találkozója
(Forthcoming Meeting of Officials on Land Administration)
Az ENSZ Gazdasági és Szociális Tanácsának Európai Gazdasági Bizottsága égisze alatt 1997 március 3-4 között a genfi Nemzetek Palotájában "Tapasztalatok és együttműködés" címmel tartja ez évi konferenciáját a földügyi igazgatás európai szervezete, a MOLA.
A szervezet a kataszter és ingatlan-nyilvántartás kelet-középeurópai és latin-amerikai reformjának szentelt elmúlt évi sevillai munkaműhelyén (melyen az esetleges magyar részvételről nincs tudomásunk) úgy határoztak, hogy szükség van ezen országok vonatkozó projektjeit érintő pénzügyi és megvalósítási tapasztalatokat egybevetni és megosztani.
A találkozó lehetőséget teremt a kataszteri térképezésért és az ingatlan-nyilvántartásrért felelős nemzeti szervezetek részére, hogy találkozzanak a pénzügyi donorszervezetek képviselőivel,
és megvitathassák a támogatások felhasználásának leghatékonyabb formáit annak érdekében, hogy az átmeneti időszakkal küzdő országokban a kataszter és ingatlan-nyilvántartás ésszerű időn belül megfeleljen a piac-orientált gazdaság igényeinek. A nemzeti delegációk összeállításánál a szervezők az önkormányzatok és a magánszféra képviselőit is javasolják figyelembe venni. A KTM szakrészlegétől január végén rövid úton kapott ismertető anyag alapján a MOLA találkozó főbb témakörei a következők:
Pénzügyi adományozók és más segítségnyújtók tevékenysége és tapasztalatai:
- donorok tapasztalatai,
- a pénzügyi segítségnyújtás eljárásai, azaz hogyan lehet támogatást szerezni?
- segélyek és kölcsönök megszerzésének feltételei,
- projektek előkészítésének és megvalósításának tapasztalatai,
- koordinációs kérdések.
Országok átmeneti állapotban: együttműködési tapasztalatok a donorokkal és egyéb külföldi támogatókkal:
- az ENSZ Európai Gazdasági Bizottság által készített "A földügyi igazgatás irányelvei" c. kiadvány megvitatása,
- a döntéshozatal folyamata és eljárásai (a földügyi igazgatás kérdései és a nemzeti elsődleges szempontok),
- együttműködési tapasztalatok a támogatókkal a projekt megvalósítás során.
Együttműködési terv
- milyen tanulságok vonhatók le a múlt tapasztalataiból,
- javasolt akcióterv: együttműködés és hatékonyság.
Terv szerint az ülés a jövőbeli együttműködésre vonatkozó közös nyilatkozat megvitatásával és elfogadásával zárul. Remélhető, hogy a rendezvényről nem hiányzik majd a hivatalos magyar delegáció. Emlékezetes, hogy a MOLA 1996.évi genfi értekezletén a PHARE földhivatali számítógépesítési projekt hosszú távú szaktanácsadói konzulens cége, a Know-Edge támogatása nélkül nem lett volna magyar résztvevő.
Vissza a Térinformatika Starthoz!
Vissza a Hunagi hírekhez!
Vissza a Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszék kezdőlapjára!